Kalkulator wysokości rat


Bezpieczne składanie wniosku


Najniższe oprocentowanie

Porównanie kredytów hipotecznych:

Porównanie porównaniu nie równeNiestety, nie wszystkie publikowane w Internecie porównania kredytów hipotecznych są równie dobrze przygotowane. Niektóre z nich zawierają bowiem dane zebrane jedynie z kilku placówek bankowych, podczas gdy w Polsce zobowiązań na zakup domu lub mieszkania udziela ponad 20 różnych banków. Brak możliwości przeanalizowania oferty każdego z nich może zatem sprawić, że wybierzemy zobowiązanie mało korzystne w porównaniu do ofert, z których moglibyśmy skorzystać w placówkach, które nie są uwzględnione w danym rankingu lub kalkulatorze. Z tego powodu należy unikać korzystania z narzędzi, które podają nam jedynie kilka wyników, gdyż nie przedstawiają nam one w pełni oferty produktów o charakterze hipotecznym.

Nie warto także ufać porównaniom udostępnianym przez banki, gdyż na sponsorowanych przez siebie stronach udostępniają one jedynie takie dane, które jednoznacznie wskazują, że to oferta danej placówki jest najkorzystniejsza. Banki mogą bowiem w taki sposób zmanipulować podane przez siebie informacje, że będą one przedstawiać bardzo korzystną ofertę, jednak nie dodadzą, że jest ona kierowana jedynie do osób, które spełnią szereg różnego typu warunków, np. skorzystają z dodatkowych ubezpieczeń od utraty pracy, założą konto bankowe czy też zobowiążą się do wykupienia polisy na życie. Zwykle te dodatkowe produkty nie są tanie, co znacząco podnosi koszt spłaty zobowiązania hipotecznego, choć początkowo może się wydawać, że jest ono bardzo nisko oprocentowane.

Należy zatem zapamiętać, że porównania produktów hipotecznych na zakup mieszkania lub domu warto szukać jedynie na stronach niezależnych od banków. Tylko tam można bowiem znaleźć informacje przedstawione w sposób rzetelny.

Przeciętne wynagrodzenie, na które mogą liczyć w Polsce młodzi ludzie, nie pozwala im na odłożenie niezbędnej ilości gotówki na zakup własnego mieszkania lub domu. Z tego powodu muszą oni korzystać ze zobowiązań hipotecznych oferowanych przez banki, gdyż w przeciwnym razie zakup własnego lokalu mieszkalnego na zawsze pozostanie jedynie marzeniem.

Wielu młodych ludzi obawia się jednak zadłużania się na wiele lat, gdyż oznacza to konieczność comiesięcznego wpłacania na rzecz placówki bankowej dużej kwoty pieniędzy. Jest to duże obciążenie dla domowego budżetu, dlatego też młodzi boją się, że pewnego dnia nie będą mu w stanie podołać. Należy jednak podkreślić, że zobowiązania o charakterze hipotecznym nie muszą być zawsze tak bardzo kosztowne – wystarczy bowiem dokładnie porównać ze sobą oferty poszczególnych placówek i wybrać najkorzystniejszy produkt finansowy w danym okresie, by przez lata spłacać zadłużenie obciążone niską marżą i niewysokimi odsetkami.

Dlaczego warto?

Warto pamiętać, że wybierając najtańsze zobowiązanie finansowe zabezpieczone za pomocą hipoteki nieruchomości mieszkalnej, można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie, co w skali kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat okresu spłaty zadłużenia może dać nawet 20-50 tysięcy złotych oszczędności. Jest to kwota bardzo duża dla większości młodych Polaków, dlatego też porównanie kredytów hipotecznych powinno być pierwszym krokiem, jaki wykonają oni przed zakupem mieszkania lub domu w ramach finansowania przez bank.

Osoby, które nie decydują się na przeanalizowanie ofert zobowiązań na zakup nieruchomości mieszkalnej, popełniają ogromny błąd i nie mają dla siebie żadnego usprawiedliwienia, gdyż analizy takiej można dokonać bezpłatnie i bez wychodzenia z domu. W tym celu nie trzeba bowiem udawać się do doradcy finansowego ani odwiedzać kolejno wszystkich oddziałów bankowych, ale wystarczy skorzystać z darmowego rankingu lub kalkulatora produktów finansowych zabezpieczonych za pomocą hipoteki. Narzędzia tego typu można znaleźć na wielu portalach internetowych, które publikują treści z zakresu bankowości i finansów. Co ważne, porównania na nich udostępniane są aktualizowane z miesięczną częstotliwością, co pozwala na bieżąco śledzić zmiany w ofertach bankowych i zdecydować się na zadłużenie się w momencie, gdy będzie to najbardziej korzystne.

x
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę.